Заступниця міністра оборони Ганна Маляр пояснила заклики до інформаційної тиші щодо контрнаступу необхідністю допомогти ЗСУ.
Якщо, наприклад, про звільнення населеного пункту хтось повідомляє широкому загалу безпосередньо в момент звільнення, то це заважатиме бійцям там закріпитися та може призвести до зайвих втрат серед наших хлопців.
Про це вона сказала в ефірі телемарафону.
"Наша ключова задача, нашої інформаційної політики, допомагати збройним силам та підтримувати їх, а не навпаки створити проблеми", – наголосила Маляр.
Вона пояснила, що інформаційна кампанія під час наступу, то є частина загального воєнного плану. В ухваленні рішень щодо інформування, бере участь, зокрема, головком ЗСУ Валерій Залужний.
"Військову інформацію не можна видавати в той момент, коли щойно сталася подія. Якщо наші військові звільняють певний населений пункт, їм потрібен час для того, щоб там закріпитися. Якщо ми повідомляємо про звільнення населеного пункту безпосередньо в сам момент, коли вони його звільнили, ми просто у них забираємо можливість таку можливість. Тобто ворог, користуючись відкритими джерелами, дуже швидко реагує, повертається туди більшими силами", – сказала Маляр.
Крім того, зазначила вона, ворог також фіксує наші втрати, визначаючи свою ефективність.
"Тому, нам так само важливо цю інформацію спочатку відпрацювати підрозділами інформаційної безпеки ЗСУ, почистити, як ми кажемо, цю інформацію, і лише потім вже вичищену, яка нічого не дасть ворогу, ми її подаємо для ЗМІ", – пояснила заступниця міністра.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.