На сьогодні Україна отримує снаряди зі складів партнерів у межах міжнародної технічної допомоги або купує.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
"Сьогодні ми отримуємо снаряди або за МТД зі складів та із запасів від партнерів, або купляємо їх у приватних виробників, і третій шлях - це коштом Євросоюзу, налагоджене централізоване виробництво. Вони зацікавлені це робити, тому що тоді їхні заводи отримують серйозне замовлення наперед, і для інтересів України, і для поповнення запасів їхніх Збройних сил", - пояснив міністр в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що основне джерело постачань снарядів Україні - це наявні у партнерів запаси.
"Вони (партнери) не можуть віддати все, тому що тоді їхні військові скажуть: на складі, у стратегічному резерві, має бути така-то кількість снарядів, на тактичному резерві стільки, на оперативному стільки-то. Тобто вони не дозволять зниження цих показників. Адже головком тієї чи іншої армії розуміє, що якщо у нього в країні завтра, не дай Боже, війна, то він несе за це відповідальність", - наголосив міністр оборони.
Крім того, як повідомив Резніков, Україна наразі працює над пошуком рішення щодо поповнення радянських запасів калібру 152 мм.
"Над цим працює наш військово-промисловий комплекс, шукають рішення, там є певні вже просування. Далі стоїть питання налагодити потік і наростити виробничу потужність. Це не швидко і є складність, бо певні компоненти треба купувати за кордоном", - зазначив Резніков.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.