Для компаній та банків Казахстану зростає ризик вторинних санкцій через спроби Росії ухилитися від введених Заходом обмежень.
Про це повідомила на прес-конференції в Астані помічник міністра фінансів США Елізабет Розенберг.
«Нам потрібно найсерйозніше ставитися до того факту, що Росія активно намагається ухилитися і від санкцій, і від заходів експортного контролю, і вони мають успіху в цих зусиллях», - сказала Розенберг.
За її словами, влада США взаємодіє з урядом та бізнесом Казахстану, щоб «позначити існуючі ризики та наслідки», які можуть виникнути у зв'язку з допомогою Росії в ухиленні від санкцій.
Помічник міністра торгівлі США Меттью Аксельрод, своєю чергою, вказав на сплеск постачання до Казахстану деяких «специфічних» товарів, які потім потрапляють до Росії. За словами Аксельрода, йдеться «не про айфони, не про пральні машини», а про комп'ютерні чіпи та елементи інтегрованих систем, які можуть використовуватися для енергопостачання, а також навігації ракет та дронів.
"Казахстан не самотній у цьому сенсі, патерн спостерігається і в інших країнах Центральної Азії, і ми дійшли висновку, що в тому числі казахстанські компанії, використовуються для такого ухилення від санкцій", - зазначив Аксельрод.
Після Казахстану американська делегація має намір відвідати Киргизстан і застерегти Бішкек від постачання санкційних товарів до Росії. Потім вже ніхто нікого попереджати не буде, якщо наші застереження не будуть почуті зараз.
У лютому Казахстан відвідував держсекретар США Ентоні Блінкен. За підсумками поїздки, він заявив, що Вашингтон уважно стежить за дотриманням антиросійських санкцій, а також за тим, як вони впливають на сусідні країни. Міністр закордонних справ Казахстану Мухтар Тлеуберді зі свого боку заявив, що в країні не бачать погроз з боку Росії, але намагаються «уникнути будь-яких можливостей ухилення від санкцій».
Обходом санкцій через Казахстан також стурбовані у ЄС.
За даними Politico, ЄС обговорює можливість зміцнити відносини з Казахстаном та запропонувати йому преференції, щоб не дозволити Росії порушувати західні обмеження.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.