У той час, як РФ сьогодні не в змозі виконати навіть давно підписані оборонні контракти з третіми країнами та забезпечити потреби власної армії, оборонна промисловість країн заходу вийшла на новий рівень та перебуває на піку виробництва.
Навіть "постійні покупці" російської зброї, після початку війни в Україні, демонстрації реально низьких можливостей цих систем на полі бою, через санкції та неможливість фізично виконати контракти ВПК країни-агресора, сьогодні активно відмовляються від закупівель у РФ та переходять на західні зразки.
Про це повідомило Bloomberg.
Нагадаємо, що раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц на екстреному засіданні парламенту оголосив про "переломний момент". Він зняв заборону на відправку зброї в зони конфлікту. Також Берлін започаткував спеціальний фонд у розмірі 100 млрд євро для модернізації озброєння Бундесверу.
Торік Німеччина посіла шосте місце в експорті зброї, поступившись США, Франції, Росії, Китаю та Італії. Дані навів Стокгольмський інститут дослідження проблем миру.
Берлін вирішив досягти цільових витрат НАТО на оборону в розмірі 2% від ВВП після міжнародних закликів.
Наприклад, акції збройного концерну Rheinmetall зросли майже втричі. У такий спосіб вони підняли ринкову вартість вище 10 млрд євро. У березні 2023 року компанія повідомила про рекордні прибутки та пакет замовлень на 26,6 млрд євро.
Також у лютому, інша компанія німецького ВПК Hensoldt, заявила про рекордні замовлення на 5,4 млрд євро. Агресія Росії повернула потребу в ефективній оборонній промисловості.
Не лише Німеччина переживає такий імпульс у ВПК, схожа ситуація у США та інших країнах заходу, де є виробництво сучасних систем озброєння, боєприпасів, ракет та іншого військового обладнання.
В країнах ЄС активно відновлюють та нарощують виробництво артилерійських снарядів, на заводах у США, Франції, Італії та Німеччини черги на декілька років вперед.
Схоже, що "великий стратег" з Кремля, знову "всіх переграв".
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.