У Казахстані відбулась зустріч Держсекретаря США Ентоні Блінкена, Президент Касим-Жомарт Токаєва та інших лідерів азійського регіону. За підсумками зустрічей пролунало кілька несподіваних заяв.
Інформацію оприлюднено агентством Reuters.
Ентоні Блінкен прибув до Центральної Азії та зустрівся з очільниками двох країн - Казахстану (довжина спільного кордону з рф - 6846 км) та Узбекистану. Особливі цікавість викликали результати зустрічі з очільником Казахстану, який перебуває у сфері інтересів та погроз з боку РФ.
Основні тези Блінкена:
* США особливу увагу будуть приділяти країнам, які допомагають РФ уникнути санкцій накладених світовим співтовариством;
* якщо є компанії, які досі співпрацюють з РФ, то США може видати їм спеціальні ліцензії, щоб пом'якшити розрив з країною-агресоркою;
* уряд США виділив 25 млн доларів для того, щоб підтримати економічне зростання Центральноазійського регіону, до якого входить і Казахстан;
* попередні 25 млн дол., виділені раніше, вже допомогли урядам країн розвивати торгові шляхи та бізнес.
У відповідь Токаєв потиснув Блінкену руку і підтвердив, що Казахстан і США - партнери, які будуть ефективно працювати у сферах, важливих для обох країн:
* безпека;
* енергетика;
* торгівля;
* інвестиції.
Є ще одна цікава думка з цього приводу.
Казахстан повинен серйозно готуватися до можливого нападу Росії. Таку думку в ефірі телеканалу “Ми-Україна” висловив лідер політичної партії “Опора народу” у Казахстані Нуржан Альтаєв.
“Офіційні особи Казахстану, глава держави, міністри, вони не кажуть про якусь військову загрозу з боку російської федерації. Однак про це дуже багато говорить суспільство, про це багато кажуть громадські діячі, політики і народ Казахстану. Тому що ми розуміємо, якщо Росія розв’язала війну в Україні, близькій для себе країні, вчинила цю агресію… Ми боїмося, що далі така агресія може бути вчинена стосовно Казахстану”, - зазначив Альтаєв.
При цьому він додав, що цього не станеться у найближчій перспективі, однак у майбутньому все можливо.
“Зрозуміло, що зараз вони не в стані на когось нападати. Їхня армія практично розбита, вона практично деморалізована. Однак Путін, на наш погляд, він ніколи не відмовиться від ідеї відновлення Російської імперії так званої, і зробить все для того, щоб розширити кордони”, – вважає лідер політичної партії “Опора народу”.
Також він розповів, що у Північному Казахстані проживає переважно російське населення, тож у регіоні періодично зʼявляються заяви російських політиків, що ці території потрібно приєднати до Росії.
Саме тому, наголосив Альтаєв, тепер Казахстан, як свого часу це зробила Україна, повинен готуватися до протистояння з рф та готувати свою армію.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.