В Україні продовжили дію воєнного стану, а разом з ним – загальної мобілізації. Тому, військовозобов'язаним слід бути готовими до того, що в будь-який момент їм можуть вручити повістку.
Стосується це чоловіків віком від 18 до років. Правда, є важливий момент, далеко не всі мають повноваження вручати повістки. І про це нагадала адвокатка АТ "Мисечко та Партнери" Ірина Усіченко.
Так, згідно з чинним законодавством, їх не мають право вручати військовослужбовці та співробітники Національної поліції.
"Представники поліції, Збройних Сил України, територіальної оборони не мають права виписувати повістки, але можуть супроводжувати уповноважених осіб, під час вручення, вже складених військкоматом повісток", – підкреслила Усіченко.
Адвокатка наголосила на ще одному моменті.
За її словами, вручення повісток роботодавцем, а також близьким родичам призовника не вважається безпосереднім врученням повістки. Правда, є одне "але".
"Але військкомати можуть зобов'язати роботодавців вручити повістки своїм працівникам. Таке правило стосується як роботодавців, які є державними органами, так і роботодавців, які є звичайними підприємцями", – зауважила адвокатка.
Вручати повістки в Україні уповноважені:
* співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
* керівники підприємств, де працює військовозобов'язаний;
* представники органів місцевого самоврядування.
Де вам можуть вручити повістку?
На це питання відповів майор ЗСУ Олександр Мельничук. Він підкреслив, що повістки у форматі "квартира у квартиру" ніхто не вручає. Такого обходу, коли запрошення до ТЦК отримують мешканці цілого під'їзду не буває. За його словами, співробітники ТЦК мають на руках список людей, котрі стоять на обліку. І саме до них навідуються, щоб вручити повідомлення або повістку. Але і це не відбувається настільки масово, наголошує він.
"Що стосується вручення повісток на вулицях, то це радше піар-акція. Таким чином нагадують, що військовозобов'язаним варто самостійно навідатися до ТЦК", - заявив майор ЗСУ Олександр Мельничук.
Слід звернути увагу, що такі відео, із насильницьким врученням повісток, іноді із застосуванням фізичної сили, вже повно в інтернеті і це негативно впливає на суспільну думку громадян та грає на руку пропаганді Кремля.
Для прикладу, можна взяти "Гвардію наступу" МВС, куди записують добровольців і їх достатньо, бо багато українців готові зі зброєю в руках захищати Батьківщину. Можна ще згадати перші дні вторгнення, коли до військкоматів стояли черги охочих. Тому, мабуть, владі слід замислитись над цим і трохи змінити підходи до формування особового складу ЗСУ. Українці, як ніхто, згуртовані та прагнуть перемоги у війні, тож потрібно мотивувати населення до активної оборони, більше уваги приділяти оснащенню та навчанню майбутніх бійців. А ще, не урізати надбавки та зарплатню військовим, краще урізати їх у посадовців, депутатів, в Кабміні та в інших державних органах влади, наприклад в НАК "Нафтогаз" чи "Укрзалізниці" можна премії переглянути у керівників.
Ще одним важливим моментом для мотивації, є власний приклад.
Де наші народні обранці, їх діти та близькі? Вони, як головні патріоти України, повинні стояти в перших рядах, та кликати за собою інших, а не накопичувати в диванах по 40 млн. грн. невідомого походження або продавати яйця для армії по захмарним цінам. Не їздити по Тайландам та не закривати реєстри від ЗМІ.
Урізати військовим надбавки під час гарячої фази війни - це взагалі що? Більше немає що урізати в Україні?
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.