До висновків фахівців можуть існувати лише версії, з яких комплексів завдавалися ракетні удари по Києву. Якщо підтвердиться версія про С-300, це означатиме, що для столиці виникла загроза від цих комплексів, якій необхідно протидіяти.
Про це сьогодні, 14 січня заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
“Це може бути балістична ракета типу “Іскандер-М” або ракети С-300 деяких модифікацій, або ракети комплексу С-400. Якщо “Іскандер” є оперативно-тактичним комплексом, то С-300, С-400 - це зенітно-ракетний комплекс, який призначений для ураження повітряних цілей”, - пояснив Ігнат.
Водночас він зазначив, що протягом більш як пів року російські окупаційні війська використовують С-300, щоб бити по наземних цілях у прифронтових областях на півдні та сході України. Збити ці ракети надзвичайно складно.
“Час від пуску до удару, хвилина-дві, залежно від того, з якої відстані летить. Тому маємо всі розуміти, чому не завжди спрацьовує сигнал тривоги. Якщо у випадку з “Іскандерами” ще можна розраховувати на радіолокаційну інформацію або від наших партнерів, то тут дуже все відбувається швидко”, - зазначив вів додавши, що Україна на сьогодні не має засобів для ефективного збивання саме балістичних ракет.
Ігнат наголосив: якщо удари по Києву завдавалися з С-300 або С-400, то з’явилася додаткова загроза.
“Зенітно-ракетні комплекси, ті ж С-300, багато застосовують у східних та південних регіонах нашої країни. Якщо ж буде зараз варіант того, що застосували його і по Києву, то ми теж тут матимемо ще одну загрозу саме від цього комплексу”, - зазначив речник командування Повітряних сил ЗСУ.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.