Невдовзі Україна може вперше отримати від США зенітні протиповітряні ракети Sea Sparrow.
Це рішення Вашингтона надзвичайно позитивне для України, адже таких ракет у США чимало. Досі чи не найголовнішою перепоною на шляху постачання Sea Sparrow був спосіб їх використання.
Ракети RIM-7 Sea Sparrow з радіолокаційним наведенням.
Вони, передусім, призначені для встановлення на кораблі. Досі єдиною країною, яка має цю ракету для запуску з наземних установок є Тайвань, який використовує їх як частину системи Skyguard.
Відразу 500 Sea Sparrow Тайвань отримав на озброєння ще у 1991 році, пише Defence Express.
Україна наразі не може використовувати кораблі. Але, як пише Politico з посиланням на власні джерела, українським військовим вдалося переробити наявні пускові установки системи "Бук" радянської епохи, щоб стріляти американськими ракетами.
Це означає, що питання запуску, вже вирішено.
Чому передача Sea Sparrow є позитивним рішенням? Тому, що їх у придатному стані, на військових складах у США, є досить багато.
Відтак, це дозволить вирішите одне з болючих питань щодо дефіциту ракет до радянських систем. Аналітики, експерти та офіційні особи, виходячи з інтенсивності боїв, неодноразово заявляли, що Україна потребує боєприпасів.
Керовані ракети Sea Sparrow можуть збивати як літаки, так і крилаті ракети. Тому їх постачання особливо актуальне в контексті масованих російських ударів по Україні.
Тактико-технічні характеристики ракети Sea Sparrow:
* Маса у близько 230 кілограмів, з якої 40,5 кілограма осколково-фугасної бойової частини;
* ракета завдовжки у 3,64 метра;
* діаметр 0,203 метра;
* може знищувати цілі на дальності від 1,5 до 20 – 30 кілометрів;
* знищує цілі на висоті від 6 до 15 240 метрів зі швидкістю понад 3,5 М.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.