В Адміністрації Джо Байдена є категорії озброєнь, надання яких Україні перебуває під забороною.
Попри те, що президент України Володимир Зеленський просив у США сучаснішу і потужнішу військову техніку та зброю, більшість його прохань залишилися без відповіді.
Про це пише The New York Times.
Заборонена, принаймі станом на тепер, американська зброя поділяється на три основні категорії, пише видання з посиланням на представників адміністрації.
До першої групи входять такі види зброї, як ракети великої дальності під назвою ATACMS із радіусом дії 300 км і більше. Адміністрація побоюється, що якщо Україна потрапить у досить погане становище, вона може використати ці ракети для ударів по цілях у Росії, що змусить Путіна розширити війну.
Відповідаючи на запитання про ракети на спільній прес-конференції з Зеленським у середу, Байден попередив, що надання такої зброї може порушити єдність НАТО щодо підтримки України.
«Вони (члени НАТО) не хочуть йти на війну з Росією. Вони не шукають третьої світової війни», – сказав він про альянс.
Проте деякі колишні американські військові відкидають аргументи адміністрації щодо ненадання Україні потрібної зброї в цей вирішальний час війни.
«Адміністрація продовжує переоцінювати ризик ескалації, недооцінювати кмітливість та інноваційні способи боротьби України», – сказав Фредерік Б. Ходжес, генерал-лейтенант у відставці та колишній головнокомандувач армії США в Європі.
Друга категорія охоплює сучасні бойові безпілотники MQ-1C Gray Eagle і MQ-9 Reaper, які дозволять Україні атакувати більш широкий спектр цілей або виявляти їх для інших українських ударів. Але офіційні особи Пентагону висловили занепокоєння, що якщо ці безпілотники будуть збиті, Росія може відновити їх і використовувати їхні передові технології.
Третя категорія охоплює таку зброю, як бойовий танк Abrams і винищувачі F-16, одні з найдосконаліших видів зброї в американському арсеналі. Представники Пентагону кажуть, що Україна вже має достатньо танків і винищувачів інших країн.
Що ще важливіше, кажуть чиновники, потрібні місяці, щоб навчитися використовувати ці системи, які потребують складного обслуговування. Зазвичай ця робота виконується цивільними підрядниками, які не зможуть безпечно працювати в Україні.
"Що Україні потрібно, так це достатньо вогневої потужності, щоб показати Путіну межі його влади. Путін не збирається сідати за стіл переговорів, поки він реально не побачить, де закінчується його можливості. А це означає, що нам, можливо, потрібно бути готовими фінансувати цю тупикову ситуацію ще довго», – сказав сенатор-демократ Крістофер Мерфі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.