Пентагон мовчки підтримав далекобійні удари України по цілях на території Росії.
Про це йдеться в матеріалі The Times, опублікованому 9 грудня.
У статті The Times посилається на джерело у міністерстві оборони США. Джерело зазначило, що відтоді, як у жовтні почалися ракетні обстріли з боку РФ, Пентагон переглянув свою оцінку загрози війни в Україні. Раніше в Пентагоні вважали, що атаки України призведуть до ескалації конфлікту: наприклад, що Росія застосує ядерну зброю або завдасть відповідного удару по країнах НАТО.
У Пентагоні зазначили, що "розрахунки війни" змінилися унаслідок страждань, яких українці зазнають від рук росіян.
Окрім того, у міноборони США заявили, що не можуть вказувати Києву, як використовувати зброю. Водночас Пентагон наполягає на тому, щоб українські військові дотримувалися міжнародних законів війни та Женевських конвенцій. За словами співрозмовника The Times, Україна виконує ці умови.
У німецькому уряді також заявляли: військові об'єкти в Росії – легітимні цілі для Збройних Сил України.
Зокрема, представниця уряду ФРН Крістін Гоффман зазначила, що Україна захищає свою територіальну цілісність, і ударами по військових об'єктах РФ, вона запобігає імовірним ударам по своїй території.
Генерал армії Австралії у відставці Мік Райан у своїй колонці теж писав, що "це не ескалація", а "необхідний політичний і воєнний захід для України, щоб обмежити гуманітарну шкоду від жорстоких атак безпілотників і ракет Росії".
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.