У Кремлі в чергове кардинально помилилися в оцінці ситуації.
Прогнози, згідно з якими запровадження 5 грудня ембарго Євросоюзу та стелі цін G7 на нафту з Росії призведуть до різкого зростання нафтових котирувань, не виправдалися. Світові ціни на нафту не злетіли, а, навпаки, впали, повідомляють аналітики DW.
Ціни на нафту марки Brent впали та повернулися на рівень початку січня 2022 року, у середньому 80 доларів за барель. Нафта знову коштує стільки, скільки до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну. Нагадаємо: невдовзі після початку вторгнення ціна Brent злітала до 130 доларів.
Станом на 7 грудня вартість російської нафти марки Urals впала на 7.5% до 57 доларів за барель. У середу, 8 грудня, впала ще на 4% до 55 доларів за барель.
Дуже показовою є реакція ОПЕК+.
У неділю, 4 грудня, напередодні набрання чинності санкцій ЄС та G7, керівники цього нафтового картелю, під час позачергової відеоконференції, прийняли рішення зберегти обсяги видобутку, знижені у листопаді на 2 млн барелів на добу, на нинішньому рівні, до кінця 2023 року.
Тим самим керівники нафтогазової галузі з 23 країн, що входять до ОПЕК+, подали сигнал, що не очікують різкого бурхливого зростання цін на нафту, що дестабілізує світову економіку, ні в найближчі тижні, ні протягом наступного року.
Цей сигнал, покликаний заспокоїти ринки, підкріпили оголошенням про скликання наступної чергової зустрічі лише через пів року, у червні 2023 року.
Тож, динаміка цін на російську нафту та її перспективи, досить сумнівні для Путіна та країни агресора, що вже негативно впливає на доходи бюджету. Російська нафта стає все більш токсичною у світи, бо її придбання тягне за собою великі проблеми та ризики.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.