За словами речника Командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, під час масованих ракетних атак по Україні окупаційна армія РФ почала використовувати ударні БПЛА. Тому українські системи ППО потребують підсилення.
Ігнат зазначив, що від початку війни окупанти вже випустили по Україні понад 4 тис ракет. І це, не враховуючи С-300, РСЗВ і таких ракет, як Х-58 та Х-59.
"Мова йде про тисячі і зрозуміло, що ми витратили на них дуже багато боєкомплектів (БК). Втім, добре, що ми маємо друзів, які нам надають комплекси для захисту, зокрема Словаччина надала нам один С300 ну і відповідно до нього певну кількість БК", - зазначив речник ПС ЗСУ.
Він також звернув увагу на використання ворогом дронів, зокрема, "Шахедів", що є доволі дешевою зброєю, яка має на меті виснажувати ППО.
"Тут два моменти, ці дрони розосереджують увагу, бо летять в комплексі з ракетами Х-101, "Калібрами", інший момент. На ці БПЛА треба витрачати БК, тому що це найефективніший засіб. Саме вони мають радіолокаційні засоби та можуть виявляти їх в темну пору доби", - підкреслив Ігнат.
За його словами, за таких умов було прийняте рішення, схвалене із західними партнерами, щодо передачі Україні систем ППО Hawk та аналогічних комплексів.
"Цей комплекс начебто "морально застарілий", але хіба у нас новіші "Бук" чи С-300? А Hawk прийшов деяку модернізацію ракети та може допомогти знищувати безпілотники противника. Війна виходить на новий рівень, і саме ударні БПЛА, баражуючі боєприпаси, як їх називають правильно, становлять певну загрозу", - підкреслив речник Командування Повітряних сил.
Ще добре працюють німецькі ЗРК "Geprd".
"Крім того, Росія має свої "Ланценти" та вона планує скручувати іранські літаки на своїй території. Тому треба на це реагувати відповідно. ППО Сухопутних військ має теж підсилюватися та ефективно насичувати всю територію країни, де ворог може завдавати нам шкоди", - наголосив Ігнат.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.