16 листопада на сайті "Ростеха" з'явилося повідомлення, що в рамках держоборонзамовлення ЗАТ "Спеціальне конструкторське бюро" відправило в російські війська партію РСЗВ "Торнадо-Г" і "Торнадо-С". Про це написало білоруське опозиційне видання "Дзеркало".
"Торнадо-С" росЗМІ називають "російським аналогом HIMARS".
Як стверджує російська сторона, "Торнадо-С" - найпотужніша система, серед російських РСЗВ: перше місце за дальністю стрільби і потужністю снарядів. При цьому "Дзеркало" пише, що наявність такого виду озброєння не відіграє і не може відігравати великої ролі - оскільки проблеми російської армії лежать не в малій кількості ракет.
Кількість високоточної зброї у Росії на 24 лютого була величезною. Крилаті ракети десятка моделей, аеробалістичні ракети комплексів "Іскандер", гігантська за чисельністю авіація, яка дає змогу використовувати з достатньою точністю навіть некеровані бомби. Усе це у величезній кількості випускалося й випускається у бік українських об'єктів - однак практично лише тих, координати яких відомі впродовж тривалого часу (на кшталт електричних підстанцій або взагалі просто мирних міст).
Але ЗСУ навчилися використовувати "HIMARS" як високоточну "довгу руку", що дає змогу прицільно бити по важливих російських об'єктах у тилу.
Їхньому успіху сприяла супутникова розвідка, до речі, і придбаний за пожертвування "народний супутник" ICEYE, безпілотники та агентура в тилу російської армії, добрий зв'язок завдяки Starlink. А також - відсутність непотрібної бюрократії та перешкод для особистої ініціативи допомагала швидкому ухваленню рішень.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.