США планують надати Молдові майже $50 млн для відшкодування витрат на закупівлю електроенергії та зміцнення енергетичної безпеки, повідомляє офіс агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у Кишиневі.
"Сполучені Штати підтримують Молдову в цій важкій ситуації, що склалася на енергетичному ринку. В рамках цих зусиль USAID співпрацює з урядом Молдови з метою ухвалення поправки до чинної угоди про цілі розвитку (DOAG), яка дасть змогу використати $30 млн із бюджету США для відшкодування витрат на купівлю електроенергії", - йдеться у повідомленні офісу.
Водночас поправка розблокує допомогу розміром $19,5 млн "для зміцнення енергетичної безпеки Молдови та зниження залежності від Росії".
За даними оператора передачі електроенергії Moldelectrica, дефіцит електроенергії в Молдові 2 листопада оцінюється в 1700 МВт.год (близько 20% від потреби).
Як повідомлялося, на початку квітня 2022 року адміністратор USAID Саманта Павер заявила, що США оголошують про надання Молдові додатково $50 млн на підтримку сільського господарства та інших галузей економіки, а також з метою зниження залежності країни від російської енергетики.
Повідомлялося також, що в Молдові з жовтня 2022 року розвивається енергетична криза, пов’язана з припиненням експорту електроенергії з України та зниженням постачання електроенергії з Молдовської ДРЕС, що розташована у Придністров’ї.
Остання знизила обсяги постачання у зв’язку з тим, що "Газпром" у жовтні на 30% скоротив обсяги газу, який постачається до Молдови (через технічні проблеми, пов’язані з обмеженням транзиту газу через Україну, внаслідок масованих обстрілів країною-агресором Росією об’єктів її енергетичної інфраструктури).
Влада республіки розраховувала, що молдовська держкомпанія Energocom і ДРЕС 31 жовтня підпишуть контракт на постачання електроенергії в листопаді, проте його не продовжили.
Дефіцит електроенергії Молдова покриває із сусідньої Румунії. Між держпідприємствами обох країн укладено контракт на постачання 30% необхідної Молдові електроенергії за ціною 90 євро за 1 МВт. год., а решту країна закуповує в рамках екстрених контрактів за біржовими цінами. За даними влади Молдови, на екстрені постачання припадають 7-8% споживання.
Нагадаємо, що в цей час, як РФ штучно створює проблеми в енергетичному секторі країни, ФСБ активно займається дестабілізацією Молдови та фінансує там антиурядові акції протесту. Проєвропейська Молдова не входить в плани Путіна та заважає йому планувати напад на Одесу.
Читайте також: США та ЄС допомагають зміцнювати армію Молдови
Читайте також: Для російських генералів Молдови не існує
Коментарів 1
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.