26 вересня в обох трубах морського газопроводу «Північний потік 1» та в одній із ниток «Північного потоку 2» відбулося різке падіння тиску.
Про це повідомила компанія-оператор Nord Stream AG. Морське управління Данії згодом зафіксувало витік газу в районі острова Борнхольм.
Трубопроводи були пошкоджені внаслідок «цілеспрямованих атак», стверджують джерела німецької газети Der Tagesspiegel.
«Ми не можемо уявити сценарій, який не є цілеспрямованою диверсією. Все каже проти збігу», - розповів співрозмовник видання.
Джерела «в колах, поінформованих про результати попередньої оцінки», зазначають, що подібна диверсія «далеко не тривіальна» і могла бути здійснена за допомогою сил спеціального призначення, наприклад, за участю водолазів чи підводного човна.
Nord Stream AG заявила, що термін відновлення працездатності інфраструктури оцінити неможливо.
Прес-секретар президента РФ Пєсков уже заявив, що вся ситуація з «Північним потоком» торкається енергобезпеки цілого континенту.
У російському фонді національної енергетичної безпеки вже розповідають, що «це схоже на диверсію з боку відомих у Європі противників російського газу, а на ремонт знадобляться місяці».
«Якщо витік на одній нитці ще міг бути випадковістю, наслідком дефекту чи мимовільної дії, то на трьох - це вже явно чиясь зла воля. Ну а хто бореться з російським газом у Європі, не надто й ховається», - заявляють у фонді.
При тимчасовому відключенні газопроводу «Північний потік» постачання газу з Росії до Німеччини та Центральної Європи будуть можливі лише через Польщу або українську трубопровідну мережу.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.