Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що Росія може повністю припинити постачання нафти до двох німецьких заводів через трубопровід "Дружба" так само, як вона перестала постачати до Європи газ.
Про це Шольц розповів в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk.
"Я з самого початку був упевнений, що не можна покладатися на те, що Росія виконає свої зобов'язання, наприклад, коли йдеться про постачання газу. Тому від кінця минулого року я думав над тим, що насправді станеться, якщо поставки газу раптом припиняться", – сказав канцлер Німеччини.
Він нагадав, що країна вже заповнила газосховища на майже 90%, розконсервувала вугільні електростанції та продовжила термін дії кількох АЕС, щоб упоратися з нестачею російського блакитного палива.
"Ми зараз готуємося до того, що така ж складна ситуація (як і у випадку постачання газу) може виникнути для двох нафтопереробних заводів у Східній Німеччині, які підключені до трубопроводу "Дружба", – додав Шольц.
За його словами, на заводах у Лойні та Шведті організовуються заходи підтримки. Зокрема на Лойні хочуть замістити постачання російської нафти польською, а для Шведта модернізують трубопровід, щоб збільшити постачання морської нафти.
У п'ятницю стало відомо, що уряд Німеччини передає під управління федерального регулятора німецькі дочки "Роснефти" Rosneft Deutschland та RN Refining & Marketing.
Rosneft Deutschland забезпечує близько 12% нафтопереробних потужностей Німеччини, що робить її однією з найбільших нафтопереробних компаній у Німеччині.
Тож, через війну в України, РФ втрачає величезний та надзвичайно прибутковий ринок Європи. Схоже на те, що назавжди, адже більше вважати їх надійним постачальником ніхто не буде, бо нафта та газ перетворились на зброю Путіна та на інструмент його політичного впливу.
Якщо раніше на багато чого європейці закривали очі, то цього разу, схоже, Путін знову переграв сам себе, коли перейшов всі червоні лінії, адже в країнах Європи відбуваються реальні технологічні зміни, відпрацьовуються нові логістичні маршрути та знаходяться альтернативні постачальники.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.