Вже кілька десятків кримінальних проваджень відкрила поліція за фактом воєнних злочинів РФ на деокупованих територіях Харківської області.
«Здебільшого фіксуються знущання з людей, тортури, вбивства. Приблизно схожа картина, що спостерігалася у Бучі після звільнення. Втім, поліція лише починає заходити до населених пунктів, тож це лише перші результати», - зазначив речник МВС.
За словами представника поліції, катування струмом вважалося найлегшим. Крім того, він заявив, що вже є інформація про загиблих мирних жителів, яких розстріляли в останній день окупації у Балаклії.
Російські війська влаштували тут так звану в'язницю, в якій катували українців.
Тортури були організовані у відділі поліції, де вони також організували собі штаб.
Про це повідомив начальник Слідчого управління поліції в Харківській області Сергій Болвінов у Facebook.
За його словами, у цій організованій в'язниці постійно утримувалися від 40 осіб.
Болвінов написав, що російські окупанти шукали за допомогою місцевих колаборантів тих, хто служив раніше в українській армії, а також родичів воїнів АТО. Ще вони намагалися знайти тих, хто допомагав ЗСУ у цій війні, іноді хапали людей просто на вулиці.
"Один чоловік просидів у "в'язниці" 46 днів за фото його брата у військовій українській формі", - написав Болвінов.
Він також поділився свідченнями місцевих мешканців. Окупанти катували людей у різний спосіб. Найлегшим вважалося биття струмом. Крім того, є інформація про вбитих мешканців Балаклії. Багато хто з них був розстріляний біля блокпоста в останній день окупації.
Раніше про тортури в Балаклії також писала у Facebook народний депутат України Мар'яна Безуглая. Вона повідомила, що на стінах в'язниці було розклеєно методички про "українських нацистів". У приміщеннях було виявлено сліди крові, а також знаряддя тортур.
Все це зараз фіксується та документується, беруться свідчення у місцевих мешканців.
Заступник мера Ізюма Володимир Мацокін заявив, що під час окупації російські військові забрали в одного з місцевих жителів телефон і застрелили його.
Про це він написав у Facebook.
"Багато людей у місті знали різьбяра, який жив на вул. Первомайській - його постаті, вирізані з дерева, ви могли бачити на дитячих майданчиках, у садах, по будинках... Окупанти забрали у нього телефон, а він не міг з цим змиритися. Пішов на блокпост і попросив віддати, бо на телефоні був запис внучки, де вона танцює на одному з міських свят. У відповідь його просто застрелили. У голову", - написав Мацокін.
За даними міської ради Ізюма, не менше тисячі городян загинули від російських обстрілів та авіаударів. Ще більше загинули внаслідок ненадання медичної допомоги та відсутності ліків.
Це лише мала доля жахіть, які вже стали відомі після звільнення українських міст.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.