Ціна за барель нафти російської марки Urals опустилася нижче за 4 тисячі рублів.
Подальше зниження вартості може призвести бюджет Росії до дефіциту, вже до кінця поточного року.
Про це пише російське видання "Комерсант".
З початку серпня вартість бареля російської нафти знизилася до мінімуму цього року і склала 3,65 тисячі рублів. Зазначається, що для того, щоб російський бюджет не відчував дефіциту, нафта повинна торгуватися за ціною не менше ніж 3,2 тисячі рублів за барель.
Збереження тенденції зниження цін на нафту в усьому світі зберігається та наближається до загрозливої для російського бюджету позначки. На користь цієї версії говорить і зниження динаміки доходів бюджету Росії від продажу нафти та газу, адже окрім падіння ціни, знижуються і об'єми. Від нафти та продуктів з нею все частіше відмовляться.
Відповідно до звіту Міністерства фінансів РФ, станом початку серпня російський бюджет отримали 7,1 трлн рублів нафтогазових доходів. Однак варто зауважити, що якщо у квітні доходи становили 1,8 трлн рублів, то у липні вони опустилися до 771 млрд рублів.
За словами експертів, врятувати становище може зниження курсу рубля до рівня 70-80 за долар, але на тлі санкцій, суттєвого скорочення імпорту та російської політики дедоларизації, зробити це дуже складно.
Нагадаємо, що світові ціни на нафту почали знижуватися через можливість відновлення експорту з Ірану. Крім того, на Заході вигадали, як змусити країни купувати російську нафту за мінімальною ціною, щоб знизити фінансування військової машини РФ. За інформацією ЗМІ, розробка цього механізму має бути закінчена вже найближчим часом.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.