Колишній міністр оборони США Джеймс Меттіс розкритикував неспровоковану війну президента Росії Путіна в Україні, назвавши її "операційною дурістю", а військові дії Москви "жалюгідними".
У нас в Америці є приказка: "Нації з союзниками процвітають, нації без союзників в'януть, і ми зараз спостерігаємо, як Росія в'яне на наших очах".
Меттіс, колишній генерал морської піхоти, який очолював Пентагон протягом перших двох років адміністрації Трампа, засудив "аморальні, тактично некомпетентні, оперативно дурні та стратегічно недолугі зусилля" Росії щодо вторгнення в Україну.
На запитання під час форуму, які військові уроки можна отримати з чотиримісячної війни між Росією та Україною, Меттіс відповів: "Один із них - не мати таких некомпетентних генералів, які керують російськими операціями".
За даними українських та інших офіційних осіб, на сьогодні у ході бойових дій в Україні вже загинуло понад 12 генералів армії РФ.
Путін розпочав своє вторгнення в Україну наприкінці лютого, російські війська оточили та обстріляли міста та селища по всій країні. Російські сили змістили свою увагу на східну Україну після того, як військовим не вдалося швидко захопити столицю України та інші великі міста на початку свого вторгнення.
Нещодавно, після того, як армія РФ втратила крейсер "Москва", багато живої сили, систем ППО, іншого обладнання та декілька кораблів/катерів, росіяни покинули український острів Зміїний, назвавши це "жестом доброї волі".
Тисячі солдатів та офіцерів були вбиті з початку війни.
Минулого місяця колишній американський генерал порівняв війну Росії в Україні з "боксерським поєдинком важкоатлетів" і передбачив, що на горизонті маячить "карколомні удари".
"За два місяці боїв ще не було жодного карколомного удару. Це станеться, оскільки російські сили стають дедалі слабкішими та зношеними, а обсяги постачання сучасного озброєння для ЗСУ вд країни Заходу постійно збільшуються", - написав у Twitter колишній командувач сухопутними військами США в Європі генерал-лейтенант у відставці Марк Хертлінг.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.