Російські окупанти прорвалися до міста Енергодар і почали обстрілювати територію найбільшої в Європі атомної електростанції — Запорізької АЕС.
Зафіксовано влучення в перший енергоблок, заявив речник ЗАЕС Андрій Туз вночі з 3 на 4 березня. Згодом з’ясувалося, що пожежа сталася в учбово-тренувальному корпусі Запорізької АЕС в Енергодарі, яку ліквідовано. Жертв та постраждалих немає. Про це повідомляє ДСНС.
Представник прес-служби Запорізької АЕС Андрій Туз також потім повідомив, що загрози поширення радіації не помічено.
«Ми стоїмо на порозі наймасштабнішої техногенної катастрофи, — зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко на своїй сторінці в „Фейсбуці“. — Це війна на знищення, знищення людства та нашої планети. Ядерна та радіаційна безпека ворога не турбує. Людські життя українців, європейців та власних громадян йому байдужі. Україна також вимагає не лише професійної оцінки подій, що відбуваються, але й реального втручання, вживання найжорсткіших заходів, у тому числі з боку НАТО та країн-власників ядерної зброї».
Енергоатом оприлюднив звернення до світової спільноти з попередженням, що ці обстріли є «порушенням ядерної та радіаційної безпеки найбільшого в Європі ядерного об’єкта, що може призвести до тяжких і трагічних наслідків для усього світу».
«Є поранені… Інформації про кількість поранених у мене немає. Про їх стан: є також важкі поранені. Вивезти їх до лікарні немає можливості», — зазначив мер Енергодара Дмитро Орлов.
Президент України Володимир Зеленський закликав світову спільноту втрутитись в ситуацію.
Прем’єр Великобританії Борис Джонсон заявив, що терміново скличе Раду безпеки ООН для негайного втручання світової спільноти в ситуацію й примусити Росію припинити обстріли атомної станції.
З почату підступного вторгнення в Україну Російська Федерація систематично здійснює напади, в тому числі й з повітря, на житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи та інші об’єкти цивільної інфраструктури. Знищує культурні пам’ятки, а також об’єкти критичної інфраструктури, пошкодження яких може призвести до техногенної катастрофи загальносвітового масштабу, зокрема на хімічні склади та підприємства, місця зберігання особливо небезпечних відходів.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.